Oświetlenie LED

Co to znaczy LED filament i czym różni się ta technologia od standardowych źródeł LED

Żarówki dekoracyjne led eiko

Nasza oferta żarówek to przede wszystkim  żarówki LED filament, pomyśleliśmy więc, że warto wyjaśnić co czyni je wyjątkowymi i jak działają żarówki filament.

Co to LED filament?

Żarówki LED filament zwykle wyglądają jak tradycyjne szklane żarówki. Żółty pasek, który zapewnia światło, został stworzony, aby wyglądał jak żarnik żarówki tradycyjnej. 

Od pewnego czasu ta technologia jest bardzo popularna i została zastosowana w wielu innych typach żarówek LED.

Żarówki dekoracyjne LED (38)

Żarówki do girland świetlnych (19)

Czym różnią się od zwykłych diod LED?

Zwykłe żarówki LED wykorzystują pojedynczą dużą diodę LED lub kilka mniejszych chipów umieszczonych na płycie lub radiatorze. Ponieważ diody LED są umieszczone na płaskiej powierzchni, żarówki te wytwarzają zwykle tylko 180-stopniowy zakres światła.

Filament LED w porównaniu z diodami LED są rozmieszczone w rzędach na małych paskach.

Paski te są skierowane na zewnątrz, tworząc kąt 360 stopni światła, taki sam jak w przypadku tradycyjnych żarówek.

Gdy żarówka jest włączona, wygląda jakby cały żółty pasek się świecił. Jednak to właśnie poszczególne chipy LED zapalają się.

Jak działają żarówki LED filament?

LED filament składa się z metalowego paska z szeregiem diod LED ustawionych wzdłuż niego. Przezroczyste podłoże, zwykle wykonane z materiałów szklanych lub szafirowych, jest używane do pokrycia diod LED. Ta przezroczystość pozwala na równomierne i równomierne rozproszenie emitowanego światła bez żadnych zakłóceń lub utraty światła.

Diody LED na taśmie filament emitują światło w kolorze niebieskim, przez co na szkle umieszcza się równomierną powłokę fosforu w materiale wiążącym z żywicy silikonowej, aby przekształcić niebieskie światło generowane przez diody LED w korzystniejszy kolor. Różne kolory luminoforu mogą być używane do zmiany koloru światła. Na przykład im bardziej żółty luminofor, tym bardziej żółte i ciepłe staje się światło. W ten sposób powstają różne temperatury kolorów.

Główną zaletą tak zaprojektowanej żarówki jest łatwość, z jaką można uzyskać niemal pełne „globalne” oświetlenie dzięki macierzom włókien. Inną pozytywną korzyścią jest lepsze rozpraszanie ciepła w porównaniu z żarówkami LED starszej generacji, ponieważ diody LED są bardziej rozproszone. To z kolei może prowadzić do wydłużenia żywotności żarówki.

Główne cechy żarówek  LED filament

Kąt wiązki 360 stopni: przezroczysta szklana bańka i długi żarnik LED umożliwiają tej żarówce zapewnienie szerokiego zasięgu 360 ciepłego światła.

Dopasowane wymiary: Żarówki LED zostały zaprojektowane w tych samych wymiarach, co tradycyjne żarówki, więc ich wymiana jest bardzo łatwa.

Wydajność LED: Mogą wyglądać jak żarówki w stylu retro, ale są one wyposażone w najnowszą technologię LED i oferują ponad 100lm na 1 wat mocy energetycznej.

Standardowe i ściemnialne: nasza seria standardowych żarników jest wolna od migotania, dostarczamy wybrane linie w pełni przyciemnianych wersjach, dzięki czemu można zmniejszyć jasność.

Styl i kształty: nowa gama żarników jest dostępna w szerokiej gamie kształtów, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *